Szynkielów, powiat wieluński, województwo łódzkie
20 Maja 2018, Teodora, Wiktorii
HOME ADRESY KONTAKT


   WYDARZENIA
wydarzenia 2018
wydarzenia 2017
wydarzenia 2016
wydarzenia 2015
wydarzenia 2014
wydarzenia 2013
wydarzenia 2012
wydarzenia 2011
wydarzenia 2010
wydarzenia 2009
wydarzenia 2008
wydarzenia 2007
wydarzenia 2006
wydarzenia 2005

  SZYNKIELÓW
lokalizacja - Google Maps
położenie geologiczne
Rezerwat Przyrody
Szkoła Podstawowa
Koło Przyjacół Szkoły
Ośrodek Zdrowia
Ochotnicza Staraż Pożarna
lokalne urzędy i instytucje
społeczeństwo
portrety
w literaturze
adresy
listy do redakcji

   PARAFIA SZYNKIELÓW
PARAFIA
ogłoszenia parafialne
Msze pogrzebowe
historia parafii
pożar kościoła
figurka ocalona
Komitet Odbudowy Kościoła
komentarze z odbudowy
fotoreportaż z odbudowy
cegiełka pomocy
fundatorzy odbudowy
fundatorzy dzwonu
Schola

  HISTORIA
historia
w starej fotografii
śladami pamięci
w hołdzie przeszłości
gwara

   KOMENTARZE
komentarze

   PREZENTACJE
prezentacje 2009

   FOTOGALERIA
impresje
ze świata

   BLOK REKLAMOWY
USŁUGI GEODEZYJNE
wóz strażacki
różne

   BLISKIE OKOLICE
miejscowości
sylwetki

   ZIEMIA WIELUŃSKA
historia ziemi wieluńskiej

Kto jest na zdjęciu?
Przed I wojną światową
I wojna światowa
1918 - 1939
II wojna światowa
Po II wojnie światowej
Różne

.
.
...
..

Kandydaci do Europarlamentu. Wybory 2014r.

Wybory 25 maja 2014r. w niedzielę.
Lokale wyborcze czynne od 7.00 do 21.00.
Ilość mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych nie jest odgórnie przypisana. Podział mandatów zależny jest od frekwencji, czyli procentowego udziału mieszkańców danego województwa. Im liczniejsza będzie frekwencja w województwie, tym liczniejsza będzie reprezentacja województwa w Parlamencie Europejskim.

Kandydaci – Łódzkie

Komitety ogólnopolskie:

KKW Europa Plus Twój Ruch

1. WÓJCIAK-PLEYN Ewa Maria - menadżer kultury, Poznań, bezpartyjna
2. MAKOWSKI Krzysztof Michał - przedsiębiorca, Łódź, TR
3. ŁUCZAK Agnieszka Maria - dziennikarka, Tomaszów Mazowiecki, bezpartyjna
4. KRAWCZYK Michał - prawnik, Rzym, bezpartyjny
5. GRYNIEWICZ Małgorzata Eleonora - reżyser, Łódź, PD
6. KOZAK Rafał Piotr - prawnik administratywista, Żarnów, TR
7. DIDOWICZ Anna - tłumaczka, Słowik, TR
8. LEWANDOWSKI Marcin Paweł - archeolog, Pabianice, TR
9. WYPYCH Ewelina - lekarz weterynarii, Skierniewice, TR
10. PACHOLSKI Michał Tomasz - poseł na Sejm RP, Łęczyca, TR

KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke

1. WOCH Adam - ekonomista, Skierniewice, KNP
2. BUDZISZ Emilia Małgorzata - nauczyciel języka niemieckiego, Łódź, bezpartyjna
3. MALKA Andrzej Roman - nauczyciel, Skierniewice, bezpartyjny
4. SŁOTA Tomasz Andrzej - handlowiec, Łódź, KNP
5. UTECHT Greta - student, Sieradz, bezpartyjna
6. LIPCZYK Zbigniew Jerzy - lekarz, Sokolniki Las, bezpartyjny
7. DOBIESZ Alicja Maria - psycholog, Łódź, bezpartyjna
8. ZIELIŃSKI Konrad Aleksander - geodeta, Zgierz, KNP
9. PAWŁOWSKA Iga Aleksandra - sprzedawca, Kolonia Brużyca, KNP
10. SYGA Artur Jerzy - politolog, Kraków, KNP

KW Platforma Obywatelska RP

1. SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil - ekonomista, Warszawa, PO
2. SKRZYDLEWSKA Joanna Katarzyna - specjalista organizacji i zarządzania, Łódź, PO
3. MALARECKI Krzysztof Bogusław - przedsiębiorca, Wola-Chojnata, bezpartyjny
4. RYL Dorota Helena - pracownik samorządowy, Sieradz, PO
5. GAJEWSKI Arkadiusz Paweł - prawnik, Tomaszów Mazowiecki, PO
6. RABIEGA Anna Barbara - nauczyciel, Łódź, PO
7. ZATORSKI Jacek Andrzej - nauczyciel, Bełchatów, PO
8. PIETRZAK Teresa Wiesława - przedsiębiorca, Rawa Mazowiecka, PO
9. ZIEMNIEWICZ Bożena Maria - ekonomista, Łódź, PO
10. BONISŁAWSKI Ryszard Wiesław - filolog, Łódź, bezpartyjny

KW Polska Razem Jarosława Gowina

1. GODSON John Abraham - nauczyciel akademicki, Łódź, PRJG
2. NOWAK Małgorzata Eugenia - menedżer, Tomaszów Mazowiecki, PRJG
3. WARZECHA Jarosław Jerzy - dziennikarz, Łódź, PRJG
4. WALCZAK Joanna Izabela - lekarz, Łowicz, PRJG
5. ARKUSZ Radosław Michał - specjalista kontroli w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dalików, PRJG
6. BORKOWSKI Bartosz Mieczysław - dziennikarz, Wieluń, PRJG
7. BŁOŃSKA-SUK Marzena Małgorzata - urzędnik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Gorczyn, PRJG
8. STEFANEK Mirosław Wojciech - przedsiębiorca, Piotrków Trybunalski, PRJG
9. KUPIS-URBANIAK Mirosława - nauczyciel, Szłapy, PRJG
10. GAWRON Jakub Mateusz - menedżer, Zgierz, PRJG

KW Polskie Stronnictwo Ludowe

1. ŁUCZAK Mieczysław Marcin - pracownik administracji państwowej, Osjaków, PSL
2. OZGA Krystyna Ewa - inżynier rolnik, Skierniewice, PSL
3. TELATYCKI Czesław Krzysztof - prawnik, Łódź, bezpartyjny
4. BEJDA Paweł Jan - pracownik administracji rządowej, Łowicz, PSL
5. MAZUR Marek Marian - ekonomista, Piotrków Trybunalski, PSL
6. KLIMCZAK Dariusz - pracownik administracji samorządowej, Kaliszki, PSL
7. NAWROCKA Elżbieta Renata - pracownik administracji rządowej, Wieruszów, PSL
8. KACZOROWSKA Maria - ekonomista, Łódź, PSL
9. GABRYELCZAK Małgorzata - ekonomista, Pokrzywnica, PSL
10. BAGIEŃSKI Artur Jan - pracownik administracji samorządowej, Paradyż, PSL

KW Prawo i Sprawiedliwość

1. WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław - prawnik, Rawa Mazowiecka, PiS
2. KRUPA Urszula Irena - lekarz, Łódź, bezpartyjna
3. WASZCZYKOWSKI Witold Jan - parlamentarzysta, Warszawa, PiS
4. POLAK Piotr Stanisław - rolnik, Grabinka, PiS
5. SZAŁKOWSKA-WEST Ewa Maria - psycholog, Łódź, bezpartyjna
6. TELUS Robert - parlamentarzysta, Ostrów, PiS
7. KOPERSKA Iwona Edyta - nauczyciel, Pajęczno, PiS
8. GRABEK Anna Małgorzata - nauczyciel, Tomaszów Mazowiecki, PiS
9. OLEJNIK Wiesława Helena - nauczyciel, Piotrków Trybunalski, PiS
10. MATUSZEWSKI Marek - przedsiębiorca, Zgierz, PiS

KWW Ruch Narodowy

1. MIGUS Maciej Stanisław - prawnik, Wola Moszczenicka, bezpartyjny
2. WALISZEWSKI Jan Nikodem - informatyk, Łódź, bezpartyjny
3. ŻARNECKI Adrian Iwo - administratywista, Radomsko, bezpartyjny
4. HEJNIAK Sebastian Patryk - ekonomista, Łódź, bezpartyjny
5. BERNAT Patrycja - audytor jakości, Łódź, bezpartyjna
6. SZTEMBOROWSKI Grzegorz Zbigniew - informatyk, Łódź, UPR
7. MONETA Katarzyna Justyna - administratywistka, Radomsko, bezpartyjna
8. CHYBAŁA Karolina Marianna - studentka, Radomsko, bezpartyjna
9. JABŁOŃSKI Wojciech - student, Łowicz, bezpartyjny
10. NOWACKA Monika - doradca finansowy, Łódź, bezpartyjna

KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy

1. MARCZUK Weronika Olena - radca prawny, Warszawa, bezpartyjna, pop. SLD
2. MATUSZAK Grzegorz Jan - nauczyciel akademicki, Łódź, SLD
3. KRASIŃSKI Zbigniew Stanisław - inżynier elektryk, Sieradz, SLD
4. BORZĘCKA Jolanta Maria - nauczycielka, Zduńska Wola, SLD
5. KARCZ Tadeusz - funkcjonariusz pożarnictwa, Piotrków Trybunalski, SLD
6. DĘBSKA Anna Janina - nauczyciel akademicki, Piotrków Trybunalski, bezpartyjna
7. ROZPARA Tadeusz - radca prawny, Bełchatów, SLD
8. DZIEMDZIELA Paweł - magister ekonomii, Zgierz, SLD
9. WOJTCZAK Dorota Barbara - ekonomista, Kutno, SLD
10. BĄKIEWICZ Michał Bogusław - magister zarządzania, Piotrków Trybunalski, bezpartyjny, pop. SLD

KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro

1. WOŹNIAK Tadeusz Jacek - historyk, Mieczysławów, SPZZ
2. SOWIŃSKA Ewa Barbara - lekarz specjalista medycyny ogólnej, Łódź, SPZZ
3. MACIEJEWSKI Krzysztof - przedsiębiorca, Radomsko, SPZZ
4. GENS Teresa Brygida - psycholog sądowy, Warszawa, bezpartyjna
5. ROŻENEK Andrzej Franciszek - elektronik, Opoczno, SPZZ
6. KOCZUR Marian Józef - architekt, Pabianice, SPZZ
7. ŚWIĄTKOWSKA Paulina Anna - technik plastyk, Łowicz, bezpartyjna
8. SZYDŁOWSKI Adam Marian - przedsiębiorca, Łódź, SPZZ
9. OWCZAREK Izabela Oliwia - kosmetolog, Andrespol, SPZZ
10. SŁOWIŃSKI Michał Piotr - grafik, Gorzkowice, SPZZ

Komitety regionalne:

KW Demokracja Bezpośrednia

1. SŁOWIŃSKI Tomasz Michał - dziennikarz, Skierniewice, P3
2. KWAŚNIEWSKI Aleksander - politolog, Głowaczów, bezpartyjny
3. DYDYCZ Michał Karol - informatyk, Serpelice, P3
4. KOLBUSZ Paulina Diana - ekonomista, Kozłówek, P3
5. ROSZATYCKI Piotr Kamil - analityk systemów, Warszawa, P3
6. KAMIŃSKA Magdalena Maria - przedsiębiorca, Łódź, bezpartyjna
7. SZEWCZYK Kinga - barman, Święte Laski, bezpartyjna
8. JAROS-KAMIŃSKA Barbara - przedsiębiorca, Łódź, bezpartyjna

KW Partia Zieloni

1. MIRYS Mateusz Piotr - dziennikarz, Zgierz, bezpartyjny
2. DESPERAK Izabela Barbara - socjolog, Łódź, bezpartyjna
3. HAJNCEL Paweł Wojciech - artysta malarz, Łódź, bezpartyjny
4. MUSIELAK Karolina Jolanta - filolog, Łódź, bezpartyjna
5. MARZEC Waldemar - pracownik ochrony, Łódź, bezpartyjny
6. GROBLEWSKA-DURAJSKA Bogusława Maria - nauczycielka, Pabianice, PK
7. DOBROWOLSKI Dawid - filozof, Łódź, Zieloni
8. KRYSIAK Wioleta Magdalena - studentka, Bolimowska Wieś, Zieloni
9. ORZECHOWSKI Tomasz - broker informacji, Łódź, Zieloni
10. ADAMSKA Teresa Maria - inżynier inżynierii środowiska, Łódź, bezpartyjna

KW Samoobrona

1. URBANIAK Andrzej - technik budowlany, Osjaków, Samoobrona
2. SOBCZYK Michał - technik rolnik, Chociwek, Samoobrona
3. ANDRYSIAK Grzegorz Witold - mgr inż. chemii, Łódź, Samoobrona
4. MARCINKOWSKA-ADAMIAK Henryka Janina - emerytka, Łódź, Samoobrona
5. SŁOWAKIEWICZ Sebastian Stanisław - rencista, Łódź, Samoobrona
6. WOŹNIAKOWSKA Grażyna - pielęgniarka, Łódź, Samoobrona
7. HERBRICH Ryszard Walenty - inż. włókiennik, Łódź, Samoobrona
8. PIOTROWSKA Małgorzata Ewa - szwaczka, Łódź, Samoobrona
9. PIETRZYKOWSKA Maria Helena - artysta plastyk, Łódź, Samoobrona
10. MAJKOWSKI Bronisław Mirosław - emeryt, Łódź, Samoobrona


Strona: 1

<- Wstecz Do góry


R E K O M E N D A C J E
Ogłoszenia parafialne

Więcej >>
Pomoc dla Norberta Graczyka

Więcej >>
Wspieramy Szynkielowskie Stowarzyszenie RAZEM

Więcej >>
Wspieramy Fundację ABY ŻYĆ

Więcej >>
Ofiarom II wojny światowej

Więcej >>
Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej
 2008-11-11  Święto Odzyskania Niepodległości.
Świeto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej.W dniu Święta Odzyskania Niepodległości
Szynkielowianie uczcili pamięć ofiar II wojny światowej.

Więcej >>
Filmy z uroczystości
 2008-11-11 Odsłonięcie tablic pamięci.
Oglądaj
matriał filmowy
z uroczystości
odsłonięcia tablic
pamięci.

Więcej >>
Ofiary II wojny światowej w parafii Szynkielów
OFIARY II WOJNY ŚWIATOWEJ W PARAFII SZYNKIELÓW. Autorka Bożena Rabikowska. Szynkielów [2008 r.]  Bożena Rabikowska
w biorze opracowała
biogramy ofiar II wojny
światowej związanych
z parafią Szynkielów.
Wszystkie dane zawarte w zbiorze autorka gruntownie
zweryfikowała w drodze badań
archiwalnych.

Więcej >>
Żołnierze wojny polsko - bolszewickiej

Na uroczystość 90. rocznicy
Cudu nad Wisłą
opracowano
biogramy żołnierzy z parafii
Szynkielów biorących udział
w wojnie
polsko - bolszewickiej.
Autorką opracowania
jest Bożena Rabikowska


Więcej >>
PODZIĘKOWANIE


Więcej >>
Szynkielów w widokówkach

Więcej >>
Wieluń 4:40 i Wieczna Miłość
Wieluń 4:40. Początek II wojny światowej. Wieczna Miłość Wojciecha SiudmakaPrezentacja filmowa promująca projekt Wojciecha Siudmaka "Wieczna Miłość". Monument, który z jego inicjatywy powstanie w Wieluniu, będzie przypominał Europie i Światu o zbrodniczym bombardowaniu, jakiego dokonali Niemcy o godzinie 4:40, rozpoczynając 1 września 1939 roku drugą wojnę światową.

Więcej >>
...

Więcej >>
...

Więcej >>
....................................................................................................................................................................................................................................
Wędrówki  po serwisie  historia / położenie geologiczne / położenie geograficzne / parafia katolicka Szynkielów / Szkoła Podstawowa Koło Przyjaciół Szkoły Posdtawowej Ochotnicza Straż Pożarna / ważne adresy / urzędy i instytucje / społeczeństwo / portrety / Szynkielów w literaturze fotogaleria IMPRESJE listy otrzymane /
 Serwis Internetowy Szynkielów
www.szynkielow.amr.pl 
szynkielow@amr.pl 
copyright
© by AMR CAMPANIA 
Wszelkie prawa zastrzeżone
Usługi reklamowe Urny wyborcze  Stoiska targowe Hosting, serwery Dekoracje świąteczne Iluminacje obiektów Herby, godła Portal Weselny