Szynkielów, powiat wieluński, województwo łódzkie
6 Maja 2025, Benity, Jana, Judyty
HOME ADRESY KONTAKT


   WYDARZENIA
wydarzenia 2025
wydarzenia 2024
wydarzenia 2023
wydarzenia 2022
wydarzenia 2021
wydarzenia 2020
wydarzenia 2019
wydarzenia 2018
wydarzenia 2017
wydarzenia 2016
wydarzenia 2015
wydarzenia 2014
wydarzenia 2013
wydarzenia 2012
wydarzenia 2011
wydarzenia 2010
wydarzenia 2009
wydarzenia 2008
wydarzenia 2007
wydarzenia 2006
wydarzenia 2005

Kto jest na zdjęciu?
Przed I wojną światową
I wojna światowa
1918 - 1939
II wojna światowa
Po II wojnie światowej
Różne

   PARAFIA SZYNKIELÓW
PARAFIA
ogłoszenia parafialne
Msze pogrzebowe
historia parafii
pożar kościoła
figurka ocalona
Komitet Odbudowy Kościoła
komentarze z odbudowy
fotoreportaż z odbudowy
cegiełka pomocy
fundatorzy odbudowy
fundatorzy dzwonu
Schola

  SZYNKIELÓW
lokalizacja - Google Maps
położenie geologiczne
Rezerwat Przyrody
Szkoła Podstawowa
Koło Przyjacół Szkoły
Ośrodek Zdrowia
Ochotnicza Staraż Pożarna
lokalne urzędy i instytucje
społeczeństwo
portrety
w literaturze
adresy
listy do redakcji

  HISTORIA
historia
w starej fotografii
śladami pamięci
w hołdzie przeszłości
gwara

   KOMENTARZE
komentarze

   PREZENTACJE
prezentacje 2009

   FOTOGALERIA
impresje
ze świata

   BLOK REKLAMOWY
wóz strażacki
różne

   BLISKIE OKOLICE
miejscowości
sylwetki

   ZIEMIA WIELUŃSKA
historia ziemi wieluńskiej

.
.
....
...
..

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

 Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej  Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej
Foto Jacek Kasprzak

     24 maja o godzinie 6.00 wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. W pielgrzymce brało udział bardzo dużo osób – wyjechały aż dwa autobusy. Wszyscy chcieliśmy podziękować Bogu w drugą rocznicę pożaru kościoła za otrzymane dary i łaski, za to, że wspólnymi siłami udało nam się odbudować naszą świątynię. Modliliśmy się także za tych, których nie było razem z nami .
     Do Kalwarii droga była dość długa. O 11.00 odprawiana była tam msza w naszej intencji i przyjechaliśmy po prostu punktualnie. Ksiądz Jacek odprawił mszę, a nasz chórek śpiewał. Świątynia była piękna. Widać było odciśnięte w niej piętno Ojca Świętego. Na ścianach wisiały jego portrety, tablice z pięknymi cytatami, jak na przykład ta prośba „I oto proszę, abyście się tu za mnie modlili, za życia mojego i po śmierci”, a także przedmioty, które papież ofiarował tej świątyni. Bowiem Karol Wojtyła szczególnie ukochał to miejsce. Przyjeżdżał tu jako papież, jako kardynał, ksiądz, a także ze swym ojcem jako mały chłopiec. Bardzo lubił się tam modlić i ofiarować swe troski Matce Bożej. Chciał, abyśmy także się tam za niego modlili. Od jego ostatniej pielgrzymki do tego świętego miejsca w jego intencji zostało odprawionych 11 tysięcy mszy świętych.
     Po nabożeństwie w kościele przyszła kolej na chwilę odpoczynku. Najedliśmy się więc, kupiliśmy pamiątki i spotkaliśmy się na placu z bratem Edwardem. Miał on nam towarzyszyć na drodze krzyżowej, na którą mieliśmy się udać. Był on na pierwszym roku studiów w seminarium i pochodził z Ukrainy. Po krótkiej rozmowie z Nim wyruszyliśmy do pierwszej stacji. Była ona dość daleko, tak, że niektórzy myśleli, gdy do niej doszliśmy, że to już koniec.  To był jednak dopiero początek. Ci, którzy nie wzięli ze sobą wygodnego, sportowego obuwia mieli ogromnego pecha. Droga była długa i trochę uciążliwa. Jak zażartował ksiądz Jacek, dla niektórych była to naprawdę droga krzyżowa. Po drodze nie tylko modliliśmy się, ale także podziwialiśmy piękne górskie krajobrazy. Po ukończeniu czternastu stacji udaliśmy się do autokarów, a następnym celem naszej pielgrzymki było Sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach.
     Mogliśmy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ucałować relikwię świętej Faustyny oraz zobaczyć miejsce jej śmierci i pochówku. Po krótkiej modlitwie spotkaliśmy się z siostrą zakonną. Opowiadała nam o życiu świętej Faustyny, o  tym jak stała się świętą. Podała nam także przykłady jej cudownego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa, a także cudów jakich dokonywała. Mieliśmy okazję przekonać się, jak wiele osób zawdzięcza życie i zdrowie dzięki gorliwej modlitwie i wierze w Boga. Po tym spotkaniu udaliśmy się na wieżę widokową. No cóż, tu zdania były podzielone. Widoki, choć piękne, znacznie bardziej podobały się tym, którzy te 77 metrów w górę pokonali windą, a nie po schodach. Na koniec udaliśmy się do Bazyliki na osobistą modlitwę. Ołtarz był piękny. Bazylika wybudowana została w 2002 roku, więc jest bardzo nowoczesna. Jej konsekracji dokonał sam Jan Paweł II podczas swej ostatniej pielgrzymi do Polski.
     W drogę powrotną wyruszyliśmy około godziny 18.00. Przez cały dzień dopisywała nam piękna pogoda. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z tej pielgrzymki, ale też i bardzo zmęczeni, ponieważ był to dla nas nie lada wysiłek. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz do będziemy mieli okazję do odwiedzenia tych pięknych miejsc, które ukochało tyle milionów serc ludzkich i do tej osobistej modlitwy przed ołtarzem.


 Reportaż: Emilia Urbaniak

 Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej  Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej
Foto Jacek Kasprzak

Strona: 1

<- Wstecz Do góry


R E K O M E N D A C J E
Parafialna strona internetowa Szynkielowa

Więcej >>
Cmentarz. Mapa

Więcej >>
Archiwum głoszeń parafialnych

Więcej >>
Kto jest na zdjęciach
 Jeśli rozpoznajesz na fotografii osoby lub okoliczności jej powstania, to pisz na adres Redakcji szynkielow@amr.pl.

Więcej >>
Wieluń 4:40 i Wieczna Miłość
Wieluń 4:40. Początek II wojny światowej. Wieczna Miłość Wojciecha SiudmakaPrezentacja filmowa promująca projekt Wojciecha Siudmaka "Wieczna Miłość". Monument, który z jego inicjatywy powstanie w Wieluniu, będzie przypominał Europie i Światu o zbrodniczym bombardowaniu, jakiego dokonali Niemcy o godzinie 4:40, rozpoczynając 1 września 1939 roku drugą wojnę światową.

Więcej >>
Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej
 2008-11-11  Święto Odzyskania Niepodległości.
Świeto Odzyskania Niepodległości. Uroczystość upamiętnienia ofiar II wojny światowej.W dniu Święta Odzyskania Niepodległości Szynkielowianie uczcili pamięć ofiar II wojny światowej.

Więcej >>
Ofiary II wojny światowej w parafii Szynkielów
OFIARY II WOJNY ŚWIATOWEJ W PARAFII SZYNKIELÓW. Autorka Bożena Rabikowska. Szynkielów [2008 r.]  Bożena Rabikowska
w biorze opracowała
biogramy ofiar II wojny
światowej związanych
z parafią Szynkielów.
Wszystkie dane zawarte w zbiorze autorka gruntownie
zweryfikowała w drodze badań
archiwalnych.

Więcej >>
Ofiarom II wojny światowej

Więcej >>
Filmy z uroczystości
 2008-11-11 Odsłonięcie tablic pamięci.
Oglądaj
matriał filmowy
z uroczystości
odsłonięcia tablic
pamięci.

Więcej >>
Wspieramy Szynkielowskie Stowarzyszenie RAZEM

Więcej >>
Pomoc dla Norberta Graczyka

Więcej >>
Wspieramy Fundację ABY ŻYĆ

Więcej >>
Solidarni z Ukrainą

Więcej >>
Strona Pomagam Ukrainie
Na stronie pomagamukrainie.gov.pl mieszkańcy Polski mogą zgłaszać gotowość pomocy uchodźcom z Ukrainy, a uchodźcy mogą zgłaszać, gdzie przebywają i jakiej formy pomocy potrzebują.

Więcej >>
Szynkielów w widokówkach

Więcej >>
PODZIĘKOWANIE


Więcej >>
Stulecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynkielowie


Więcej >>
....................................................................................................................................................................................................................................
Wędrówki  po serwisie  historia / położenie geologiczne / położenie geograficzne / parafia katolicka Szynkielów / Szkoła Podstawowa Koło Przyjaciół Szkoły Posdtawowej Ochotnicza Straż Pożarna / ważne adresy / urzędy i instytucje / społeczeństwo / portrety / Szynkielów w literaturze fotogaleria IMPRESJE listy otrzymane /
 Serwis Internetowy Szynkielów
www.szynkielow.amr.pl 
szynkielow@amr.pl 
copyright
© by AMR CAMPANIA 
Wszelkie prawa zastrzeżone
Tabliczki informacyjne Urny konkursowe  Urny wyborcze Kabiny wyborcze Dekoracje świąteczne Parawany wyborcze Herby, godła Dekoracje bożonarodzeniowe